فواید ورزش یوگا آرامبخش یک ورزش دوست داشتنی و جذاب برای تمام گروه ها

بهداشت و سلامت

امروزه ورزش یوگا در بین تمام مردم جهان دارای محبوبیت و بسیار پر طرفدار است. لازم است که بیان شود. یوگا برای سلامت بدن و درمان بیماری ها دارد. که در ادامه می توانید در سایت حالیشه تمام این فواید را مطالعه کنید.

ورزش یوگا و فواید آن برای درمان بیماری ها و سلامت بدن 

در چند سال گذشته یک رشد روز افزونی در ورزش یوگا اتفاق افتاد. دلیل آن هم این نبود. که تحقیقات یوگا را بهبود بخشیده باشند. بلکه به دلیل اینکه بیشتر پزشکان و افراد معروف این ورزش را پیشنهاد داده اند. و برخی از این افراد از ان به عنوان مد هم استفاده می کنند. و این ورزش را با عرفان عصر جدید ربط می دهند. اما برخی دیگر بر روی اینکه این ورزش باور نکردنی است خیلی تاکید دارند .
ولی این افراد این موضوع را نمی فهمند. و این مورد این است که به یوگا تنها نباید به عنوان ورزش توجه کرد. و این به آن ها چنان نفعی را خواهد رساند. که هرگز تصور آن در جهان یوگا نخواهند کرد.

یک بینش جهانی از ورزش یوگا

یوگا چیست. قبل از اینکه بخواهیم. به سراغ این برویم. که مزایای یوگا چیست. و چه اهمیتی دارد لازم است. که واقعا بدانیم که ورزش یوگا چیست ؟
تعدادی از مردم این ورزش را یک تمرین باستانی می دانند. اما برخی دیگر آن را یک تمرین سخت می دانند. اما لازم است که بیان شود یوگا یعنی اتحاد .
این ورزش یعنی اینکه اعضای بدن را از جمله مغز و روح و تنفس بدن با حالت هایی که نیاز به تمرکز و کنترل تنفس به هم ربط دارد را یک ورزش آرامبخش می دانند.
ریوند یوگی سادگورو جاگی و اسدو ، یوگا را اصطلاحی از زندگی می نامند. و او می گوید یوگا کلید های موجود در طبیعت را باز می کند.
یوگا تنها نفس کشیدن و خم شدن نیست. بلکه مکانیسمی است که شما را به دنیای واقعیت می رساند.

اگر شما به بدنتان اجازه بدهید. بدنتان این قابلیت را دارد. تا این حس را به اندازه کافی گسترش بدهد. این اتفاق قادر است که شما جهان را به اندازه وجود خود تجربه کنید. جالب است بدانید که این اتحاد را یوگا خلق می کند. پاتانجالی که بنیان گذار یوگا است می گوید. یوگا باعث این می شود. که شمااحساس راحتی داشته باشید. شاید برای شما جالب باشد. که یک آسانا یک مرحله از یوگا می باشد. این مرحله این است که شما احساس خوبی از زندگی و این تمرین داشته باشید.
هدف یوگا خلق کردن یک هارمونی بین مغز و بدن می باشد . این برای زمانی است که شما به خوبی تمرینات را انجام می دهید .

اگر تمرینات خوبی را انجام دهید قادر خواهید بود تا بهترین توانایی های خود را نشان دهید .
اتحاد یوگا در سرتاسر یوگا و شاخه های ان که شامل بیکرام یوگا ، این یوگا ،گوندالینی یوگا زمانی می تواند موفق باشد. که به آنچه شما دوست دارید. و مشکلاتی که از طریق عمل به دست اید دارد.

فواید و مزایای  یوگا چیست ؟

فواید و مزایای  یوگا چیست ؟

یوگا به عنوان یک ورزش دارای مزایای خیلی زیادی است .  به طور فیزیکی بدن و ذهن و مغز شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

در ادامه در سایت حالیشه درباره یوگا مطالبی را می خوانید. که به شما کمک می کند. که یوگا باعث می شود. که از سلامت خود مطلع شوید.
مزایای سلامت داخلی یوگا این است. که فشار خون شما را کنترل می کند. و یا موجب افزایش طاقت درد می شود.

یوگا گردش خون را بهبود می بخشد .

اولین موردی که یوگا آن را انجام می دهد. بهبود گردش خون است. و این مورد به این معنی است. که گردش بهتر اکسیژن و مواد مغذی در تمام بدن وجود دارد. جریان خون باعث این می شود. که اندامی سالم و پوستی درخشان داشته باشیم.

فشار خون پایین .

اگر به طور مرتب این ورزش را انجام دهید. باعث این می شود. که جذب اکسیژن در بدن شما افزایش یابد. و سپس فشار خون بالا را کاهش می دهد.

یوگا برای کاهش سرعت پالس .

یوگا فشار را در بدن کاهش می دهد. و وقتی که ریلکس می کنیم. فشار هم پایین می آید. و در این شرایط میزان پالس پایین نگهداشته می شود. این یعنی اینکه قلب شما پمپ قوی دارد. و خون بیشتر و ضربان کمتری دارد .

یوگا برای کمک به تنفس درست و سالم.

آیا تا به حال ورزش یوگا را انجام داده اید ؟ تمام چیزی که در ورزش یوگا اهمیت دارد. تنفس کردن است. و به خوبی نفس کشیدن.  کل حجم ریه ها را پر می کند. و باعث این می شود. که بهتر کار کند.

یوگا برای کمک به استقامت قلب و عروق .

یوگا باعث اکسیژن رسایی و باعث کاهش ضربان قلب می شود.و در نتیجه استقامت قلب و عروق بالا می رود.

افزایش مقاومت بدن با یوگا .

وقتی که یوگا انجام می دهید. اندام های داخلی بدن تحریک می کند. و در نتیجه باعث این میشود که مقاومت بیشتری در مقابل بیماری ها داشته باشد .
یک نکته خیلی مهم را باز گو می کنیم. و آن این است. که وقتی شما به صورت چند سال تمرینات یوگا را انجام دهید. تازه می توانید. بگویید که بدنتان به صورت کامل نقش خود را ایفا می کند.

یوگا برای بهبود سلامت دستگاه گوراش .

مطالعت صورت گرفته نشان داده شده است. که بعد تمرین یوگا سیستم دستگاه گوارش فعال می شود . و هر موردی که مخصوص شکم است. مانند گاز معده .سوء هاضمه را کاهش می دهد. و به طور کلی دستگاه گوارش را بهبود می بخشد.

یوگا برای افزایش سیستم ایمنی بدن .

یوگا و سلامتی در یک راه هستند . همان طوری که شما در حال دم و باز دم هستید. که این دو باعث بهتر شدن سلول هادر بدن می شود. بدن شما هم به صورت اتوماتیک ایمن خواهد شد .

افزایش تحمل آستانه درد

یوگا سطح تحمل در را افزایش می دهد .یوگا برای افزایش متابولیسم . داشتن متابولیسم متعادل برای رسیدن به وزن ایده آل خیلی مهم است . یوگا متابولیسم را تا حد بالایی متعادل نگه می دارد.

یوگا برای کمک به تعادل بدن 

یوگا باعث افزایش و تعادل تمرکز برای کنترل وزن بدن می شود. یوگا با قاعده توانایی شما رابهبود می بخشد. که با تمرکز بر تمرینات کلاس تمرکز بیرونی شما بیشتر خواهد شد .

یوگا برای جلوگیری از پیری زودرس 

یوگا به سم زدایی بدن کمک خواهد کرد. بنابر این سموم و رادیکال های آزاد را رها خواهد کرد. این موارد علاوه بر موارد دیگری که وجود دارد. به پیری زودرس کمک می کند. یکی از عوامل پیری استرس است. که یوگا این موارد و استرس و اضطراب را از بدن دور می کند.

یوگا برای بهبود خواب 

یوگا به شما کمک می کند. تا مغزتان را ریلکس کنید. و همچنین استرس های غیر ضروری را از بدن خود دور کنید. و این باعث می شود. تا خواب راحتی داشته باشید.

یوگا برای افزایش قدرت بدنی

زمانی که شما یوگا را تمرین می کنید. از بیشتر وزن خود برای افزایش قدرت بدنی استفاده می کنید. و این یک روش شگفت انگیز برای افزایش قدرت است .

یوگا برای رسیدن به وزن ایده آل

با افزایش متابولیسم باقاعده و تمرینات منظم می توانید. یک عضله ی قوی را داشته باشید . یوگا برای کاهش و افزایش وزن بسیار اهمیت دارد .

آگاهی بدنی کامل 

وقتی به طور کامل یوگا را تمرین می کنید. به بدنتان این اجازه را می دهید. که آگاه باشد. و اشتباهات بدنی خود را بشناسد .

فواید و مزایای  یوگا چیست ؟

مزایای احساسی یوگا

یوگا یک ارتباط قوی بین مغز و بدن است. که این باعث سلامت احساسی را بالا می برد.

یوگا حالت روحی را تغییر می دهد

وقتی شما یوگا تمرین می کنید. بدنتان با تازه ترین انرژی ها و تغییر دادن حالت روحی پر می شود.

مزایای ارتباط بدن و مغز

هنگامی که شما با حرکات خود ارتباط برقرار می کنید. ذهن شما آرام می شود. و در مورد چشم انداز مثبت زندگی شما با تمرینات منظم هورمون های زیادی در بدن شما تثبیت می شود .

یوگا برای کمک به پذیرش خود و خود باوری 

یوگا مانند یک سفر است. که باعث آرامش می شود. و این باعث بهبود سلامت روحی می شود. و همنطور این باعث این می شود. که به راحتی درونی برسیم .

یوگا برای افزایش خود کنترلی

برای تمام مواردی که در زندگی وجود دارد لازم است. در کنار تمام موارد کنترل کردن خود خیلی مورد مهمی است .

کاهش استرس با یوگا

هنگامی که شما روی مت ورزشی قرار گرفته اید. تمام موارد را به دستانتان انتقال می دهید. و مشکلات و استرس را از بین می برد.
حال می رویم. سراغ یوگا ،یوگا تمام فکر او بر سر این است. که استرس های سرکوب شده شما که باعث سرکوب کردن شما می شود. آن را از بین می برد. و در حالیکه غمگین و افسرده هستید. باعث این می شود. که با این انرژی افسردگی مبارزه می کند.

یوگا برای کمک به تمرکز بهتر 

در کمتر از 8 هفته تمرین یوگا خود را فعال تر خواهید یافت .

یوگا برای بهبود حافظه 

با افزایش گردش خون در بدن شما باعث این می شود. که استرس کاهش یابد و حافظه شما کاهش پیدا کند. و بهبود پیدا کند .

توجه به جزئیات

نکته ی خیلی مهم که در ورزش یوگا باید به آن توجه کنیم. این است که حتما باید به این که در این لحظه چه عملی را انجام دهیم. توجه داشته باشیم. به اینکه این لحظه کدام پا یا دست را حرکت بدهیم. توجه کنیم ورزش یوگا به بدن و ذهن شما کمک می کند. تا بتوانید تمرکز بالا تری داشته باشید.

یوگا برای بهبود روابط اجتماعی

با انجام تمرینات یوگا به این می توانید. برسید که با جامعه و جهان بیرون ارتباط داشته باشید. و این اتفاق باعث این می شود. که خود را بهتر بشناسید.

یوگا رسیدن به آرامش

آرامش و مدیتیشن به شما کمک می کند. که از افکار خود خلاص بشوید. و در آرامش بمانید. با تمرینات یوگا می توانید. یه این برسید که آرامش و بدون استرس زندگی کردن یکی از بخش های مهم زندگی شماست.

یوگا برای شیمی بدن کار می کند

یوگا روی شیمی خونی و هورمون ها و هیپوفیز و سلولهای خونی بسیار زیاد کار می کند.

فواید و مزایای  یوگا چیست ؟

یوگا برای کاهش کلسترول

یوگا به افزایش چربی سوزی و کاهش کلسترول می شود. و همین باعث می شود. که گردش خون افزایش یابد .

یوگا برای افزایش سطح گلوکز

یوگا باعث این می شود. تا سطح گلوکز در خون شما متعادل بشود. و همین مورد باعث این می شود. تا دیابت کاهش پیدا کند.

یوگا برای افزایش سیستم لنفاوی

افزایش سیستم لنفاوی به سیستم ایمنی بدن و همچنین دفع سموم از بدن کمک می کند. یوگا شامل مواردی برای حرکات سیستم لنفاوی می باشد.

یوگا برای افزایش سلول های قرمز خون

یوگا به افزایش سلول های قرمز خون کمک می کند. و این سلول ها اکسیژن را در سرتا سر بدن حمل می کند. و تعداد کم این سلول ها باعث کم شدن انرژی و سطح کلسترول بدن می شود.

یوگا برای کاهش سطح تری گلیسرید

تری گلیسرید نوعی چربی حاضر در خون می باشد. و سطح بالای تری گلیسرید در خون بیماری های قلبی و فشار خون را بالا می برد.

یوگا برای جذب بهترین ویتامین ها

زیاد شدن گردش خون بدن به معنای این است. که بهترین ویتامین ها جذب بدن می شود. ویتامین بخش مهمی از تغذیه می باشد. که این آنتی اکسیدان ها بسیاری از اجزای ضروری بدن را تشکیل می دهد.

یوگا برای کاهش خطر جراحت و آسیب

یوگا شامل حرکات ملایم و کنترل شده است. که از این رو خطر ابتلا به آسیب کاهش پیدا می کند.

فعال کردن اعصاب پاراسمتیک

هنگامی که شما یوگا تمرین می کنید. این مورد به فشار خون شما کمک می کند. و این مورد دم و بازدم باعث این می شود. که فشار خون شما کاهش پیدا کند. و به حالت نرمال خود برسد. و دیگر فرم های فقط به گردش سیستم عصبی کمک می کند.

یوگا برای قوی کردن عضلات بدن

با ورزش مداوم باعث این می شود. که عضلات قوی تری داشته باشید. و همچنین عضلات را فیکس و قوی می کند.

مناطق زیر مغز

مناطق زیر مغز تعیین می کند. که بدن شما بهترین رفاه را داشته باشد. و این درحالی است. که اشکال ورزشی تمرکز ورزشی کمتری نسبت به بقییه دارند.

کاهش مصرف اکسیژن

وقتی که ورزش یوگا را تمرین می کنید. نسبت به دیگر ورزش ها نیاز به تنفس کمتری دارید. و به همین دلیل است که بدن شما اکسیژن کمتری مصرف می کند. و بهترین تمرین قسمت آن این می باشد. که فقط از طریق تمرین خسته می شوید.

تقویت عضلانی با یوگا

یوگا متعقد است. که تعادل در اعضای بدن خیلی خوب است. و حرکات سر رو به پایین و بالا برای بدن افراد بسیار مهم و خوب است. یوگا باعث می شود. که بدن باز شود و همچنین با حرکات بیشتر باعث می شود. که عضلات انعطاف پذیر تری داشته باشید.

یوگا برای کمک با واکنش سریع تر

ورزش های همچون یوگا باعث این می شود. که بهتر واکنش ها را بالا می برد.  و این موارد باعث این می شود. که تمرکز بهتر وجود دارد .

یوگا برای بهبود هماهنگی بین چشم و دست

یوگا باعث این می شود. که تمرکز بر روی عصب ها و هماهنگی بیشتر بین اعضای بدن به خصوص در بین چشم ها و دست ها بیشتر می شود.

یوگا برای افزایش درک عمیق

وقتی که شما اگاه از بدن و تمرینات می شود. به دنبال آن باعث می شود. که درک عمیقی داشته باشید.

یوگا برای بهبود استقامت بدن

وقتی شما روی کل بدن خود کار می کنید. باعث می شود. که بدنتان دارای استقامت بیشتری شود. و این را هم به آن توجه کنید. که بیشتر ورزشکاران برای استقامت بدن یوگا انجام می دهند.

یوگا برای دور کردن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری ها

پزشکان عاشق یوگا هستند زیرا بیماران را در دور کردن بیماری کمک می کنند.

کاهش خطر بیماری های قلبی با یوگا

یوگا با توجه به کمکی که به کاهش استری و فشار خون و همچنین کاهش وزن دارد. خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش خواهد داد .

یوگا برای کاهش ابتلا به پوکی استخوان

یوگا یک سری تمریناتی دارد. که استخوان ها را قوی می سازد. و همچنین پوکی استخوان را کاهش خواهد داد. اگر کورتیزول در بدن کاهش بیابد. باعث این می شود. که کلسیم در بدن حفظ شود.

یوگا برای دور کردن آلزایمر

یک نوع اسیدی در مغز وجود دارد. که با وجود آن باعث سطح آلزامیر در بدن کم شود. و یا از بدن دور بماند .

بهبود سیستم تولید مثل

عوارض جانبی یائسگی و فشرده سازی ستون فقرات را از بین می برد. و در جهت ترمیم بدن و کاهش درد کمک می کند. یوگا باعث تغییر زندگی شما می شود. و همچنین باعث این می شود. که تصور شما از زندگی گسترش بیشتری داشته باشد .

یوگا برای بهبود سینوزیت و آلرژی های دیگر

یوگا به بدن کمک می کند. که شما بتوانید بهتر از بینی نفس بکشید. و همچنین باعث کاهش سینوزیت و آلرژی می شود.

افزایش باروری

یوگا علائم pcod را کاهش می دهد. و باعث باز شدن فالوپی می شود.

اختلال وسواس اجباری

یوگا موجب کاهش اختلال وسواس و استفاده از دارو می شود.

یوگا برای کاهش سیاتیک

یوگا به گردش خون در ناحیه کمر کمک می کند. و درد و کاهش و سیاتیک را درمان می کند.

یوگا برای کمک به کاهش یبوست

یوگا به سیستم گوارش بدن کمک می کند. و همچنین باعث رفع یبوست می شود.

یوگا برای میگرن

یوگا باعث افزایش جریان خون می شود. و سر شما یک منبع تازه از اکسیژن و مواد مغذی را دریافت خواهد کرد. و باعث این می شود. سردرد های میگرنی کاهش پیدا کند .

دیستروفی عضلانی

اگر در مراحل اولیه هستید. و تازه به این حالت رسیده اید. می توانید. با یوگا این اختلال را درمان کنید. توابع فیزیکی را به دست آورید .

کاهش تشنج صرع

یوگا به نفس کشیدن و بهبود واسترس کمک زیادی می کند. و این مورد به کاهش تشنج و صرع کمک می کند .

یوگا برای درمان برونشیت مزمن

همه می دانند. که افزایش سطح اکسیژن به درمان برونشیت مزمن کمک می کند. پس باید به دنبال یک ورزشی باشیم. که این سطح اکسیژن را افزایش دهد. پس بهترین آن یوگا است. که بر روی سیستم تنفسی کار می کند. و به ریه ها پوشش می دهد.

بهبود اسکولیوز

یوگا به شما کمک می کند. که تا انحنای پشت و وضعیت و حالت خود را مناسب است و بهبود می بخشد.

فواید یوگا برای درمان آسم

یوگا شامل حرکات آسانی است. که با فشار ملایم روی غضروف ها می باشد. و این هیجان است که برای کسانی که از آرتروز رنج می برند. و همچنین یوگا به هروج اضطراب در عضلات و افزایش روی عضلات کمک می کند. و همچنین به دلیل اینکه در این ورزش هماهنگی وجود دارد. باعث کاهش آسم می شود.

مالتیپل اسکلروزیس

تحقیقات زیادی بر روی بیماری ام .اس انجام شده است. و به این نتیجه رسیده ایم. که یوگا بر روی سیستم عصبی کار می کند. و باعث این می شود. که سلامتی را بهبود ببخشد. و بیماری را درمان کند.

یوگا برای درمان دیابت نوع دو

به غیر از اینکه یوگا سطح گلوکز را در خون کاهش می دهد. باعث کاهش استرس و حرکات فیزیکی می شود. و همچنین باعث تولید انسولین در پانکراس می شود.

سندروم تونل کارپ

افرادی که مبتلا به سندروم تونل کارپ هستند. با چند جلسه یوگا می تواند. آن را درمان کند. زیرا یوگا به افزایش قدرت کمک می کند .

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا