سه روش آسان برای تبدیل فایل PDF متن فارسی به Word

سه روش آسان برای تبدیل فایل PDF متن فارسی به Word

تبدیل فایل PDF به Word همیشه یکی از مهمترین مشکلات برای دانش آموزان ، دانشجویان و به طور کلی همه افرادی است که با متن و ارائه درسی سر و کار دارند.

فایل PDF جدا از همه ویژگی هایی مثبتی که دارد یک ویژگی منفی بزرگ دارد. باید گفت فایل PDF را به سختی می توان ویرایش کرد که این موضوع افراد را به دردسر می اندازد. به طور کلی فاید PDF زمانی درست می شود که کار ویرایش متن تمام شده باشد. به همین دلیل فایل PDF امکان ویرایش به صورت حرفه ای مانند فایل Word را ندارد.

برای تبدیل فایل PDF به Word روش های مختلفی وجود دارد. که بعضی از این روش ها دارای سختی های بسیاری است. در مطلب زیر سعی داریم تعدادی از راحت ترین روش های رای این کار را به شما آموزش دهیم. اگر شما نیز با مشکل تبدیل فایل PDF به Word مواجه هستید با حالیشه همراه باشید.

استفاده از سایت های آنلاین مخصوص 

یکی از راه کار های تبدیل فایل PDF به Word که نیاز به نرم افزار ندارد استفاده از سایت های آنلاین مخصوص این کار است. خوبی این روش در این است که دیگر شما نگران نیستید که به نرم افزار خاصی دسترسی ندارید. با کمک این روش در هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید فایل PDF را به Word تبدیل کنید.

باید گفت برای این منظور سایت های زیادی وجود دارد که همه آن ها دارای مراحل مشابهی هستند. در این سایت ها شما در ابتدا باید فایل خود را آپلود کنید. سپس باید فرمت مورد نظر خود برای تبدیل را انتخاب کنید. و در انتهای با انتخاب گزینه OK فرایند را آغاز کنید. البته فراموش نکنید که بعد از اتمام فرایند تبدیل باید دوباره فایل خود را دانلود کنید تا بتوانید بر روی حافظه دلخواه ذخیره کنید.

در زیر تعدادی از این سایت ها را به شما معرفی می کنیم. لازم به ذکر است که تعدادی از آن ها رایگان و برخی دیگر دارای هزینه است. پس با توجه به نیاز خود می توانید یکی از سایت های مربوط به این کار را انتخاب کنید.

smallpdf.com 

یکی از سایت های خوب برای تبدیل فایل PDF به Word سایت smallpdf می باشد. برای این منظور تنها کافی است که بعد از ورود به سایت بخش تبدیل فایل را انتخاب کنید. سپس فایل مورد نظر خود را آپلود کرده و بعد از تبدیل فایل تبدیلی را دانلود کنید. به همین سادگی. یکی از ویژگی های خوب این سایت این است که از PDF های فارسی نیز پشتیبانی می کند.

eboo.ir

eboo یک سایت فارسی است که به منظور تبدیل فایل های PDF به Word طراحی و راه اندازی شده است. این سایت از جمله سایت های پولی در این زمنیه است. ولی ویژگی های بسیار خوبی دارد. مانند این که کاملا فارسی است و کار کردن با آن بسیار راحت است. بعد از ورود به سایت با گزینه انتخاب فایل روبرو می شوید که با زدن آن می توانید فایل مورد نظر خود را برای تبدیل آپلود کنید. این سایت برای نشان دادن سطح خوب کار خود یک صفحه را رایگان تبدیل می کند.

online2pdf.com

online2pdf یکی از راحت ترین سایت ها برای تبدیل فایل های PDF به Word است. طرز کار این سایت بسیار راحت است. برای استفاده از این سایت کافی است تنها آدرس آن را در مرورگر خود وارد کنید. سپس در صفحه اصلی سایت بر روی گزینه انتخاب فایل کلید کنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس گزینه تبدیل را بزنید و در انتها بعد از تبدیل فایل آن را دانلود کنید.

استفاده از برنامه Word

یکی از روش های تبدیل فایل استفاده از اپلیکیشن Word است. برای این منظور ابتدا برنامه Word را بر روی سیستم خود نصب کنید. سپس از قسمت بالا سمت چپ روی منوی File کلیک کنید.

در پنجره باز شده فایل PDF خود را انتخاب کنید. برای این کار کافی است بر روی گزینه browse کلید کنید. سپس بعد از پیدا کردن و انتخاب فایل گزینه Ok را بزنید. به این طریق فایل شما به صورت Word در آماده و باز می شود. حال که فایل به Word تبدیل شده به راحتی می توانید تغییرات لازم را روی آن اعمال کنید و سپس آن را به هر شکلی که خواستید ذخیره کنید.

لازم به ذکر است که بیشتر فایل های PDF در زمان تبدیل به Word به هم ریخته می شود و قابل خواندن نیست. در این وارد هیچ راهی برای ویرایش فایل نیست و تنها را تبدیل اینگونه فایل ها به Word تایث مجدد آن است. در این موارد زمان خود را با روش های بیهوده هدر ندهید زیرا هیچ راه حلی برای آن وجود ندارد.

استفاده از مرورگر کروم برای تبدیل فایل PDF

یکی از روش های تبدیل فایل PDF به Word استفاده از مرورگر کروم است. اگر قصد دارید از این روش استفاده کنید مراحلی زیر را دنبال کنید.

  • در ابتدا باید مرورگر کروم را در سیستم خود نصب کنید. برای این کار می توانید با سرچ این نرم افزار در گوگل اقدام به دانلود آن کنید.
  • حال مرورگر کروم خود را باز کنید و سپس فایل مورد نظر خود را به داخل کروم انتقال دهید (باکلیک بر روی فایل و کشیدن فایل به داخل کروم این کار را انجام دهید)
  • حال که می توانید به راحتی متن فایل را انتخاب و کپی کنید. بعد از آن با باز کردن برنامه Word متن را در آن کپی کنید. متن شما بدون هیچ مشکلی در Word کپی می شود و هیچ گونه بهم ریختگی نیز ندارد.
  • حال که متن شما به Word تبدیل شده می توانید بدون هیچ مشکلی تغییرات دلخواه خود را در آن ایجاد کنید.

یکی از مزایای استفاده از مرورگر کروم پشتیبانی خوب از زبان فارسی است. به این معنی که فایل فارسی شما را به راحتی و بدون بهم ریختی تبدیل می کند و مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

نظر شما در مورد روش های بالا چیست؟ آیا شما از این روش ها استفاده کرده اید؟ شما چه روشی را پیشنهاد می کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا