کنسول های ایکس باکس برای مایکروسافت هیچ سودی ندارند!

کنسول های ایکس باکس برای مایکروسافت هیچ سودی ندارند!

چند وقتی می شود که کنسول های جدید مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به بازار عرضه شده اند.

از همان ابتدا گمان زنی های زیادی در مورد قیمت این کنسول های می شد. علاقه مندان به کنسول های مایکروسافت دوست داشتن این کنسول های با قیمت پایینی عرضه شوند تا امکان خرید آن را داشته باشند.

بعد از مشخص شدن قیمت 500 دلاری ایکس باکس سری ایکس و 300 دلاری ایکس باکس سری اس تا حدودی انتظارات برآورده شد. زیرا کسانی که توانایی مالی بیشتری داشتند به سراغ ایکس باکس سری ایکس می رفتند. و کسانی که قدرت مالی کمتری داشتند به سراغ ایکس باکس سری اس می رفتند.

اما حال بعد از گذشت چند ماه ار عرضه این کنسول های مشخص شده است. که مایکروسافت هر دو کنسول ایکس باس سری ایکس و سری اس را با ضرر به فروش می رساند.

یکی از کاربران در شبکه اجتماعی توییتر با نام کاربری Benji-Sales از جف گراب که گزارشگر سایت خبری Beat reporter است. و یکی از اینسایدرهای مطرح صنعت گیم است. سوال کرده است: “آیا مایکروسافت در فروش کنسول های ایکس باکس ضرر می کند؟” که ایشان در پاسخ به این سوال جواب مثبت دادن. و بیان داشتن که هر دو کنسول جدید مایکروسافت. یعنی ایکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس هردو با ضرر به فروش می رسند.

جالب این است که طبق اطلاعات به دست آمده. میزان ضرر مایکروسافت در کنسول سری اس که ارزان تر است بیشتر است.

کنسول های ایکس باکس برای مایکروسافت هیچ سودی ندارند!

به تازگی نیز در طی دادگاه درگیری بین اپل و اپیک گیمز، باری دیگر این موضوع مشخص شد. لوری رایت که معاون بخش ایکس باکس است. در این دادگاه حضور داشت. او در این دادگاه به عنوان شاهد و به عنوان یکی از شرکای کنسول ساز اپیک گیم بود.

در دادگاه وس ارن‌هارت، وکیل اپیک از رایت درباره‌ی سودآوری فروش کنسول های بازی سوالاتی می‌کند. ارن‌هارت درجایی مستقیما از رایت می‌پرسد: «مایکروسافت از فروش کنسول‌های ایکس باکس چقدر سود کسب می کند؟» و رایت جواب می‌دهد: «هیچی. ما کنسول‌ها را با ضرر می‌فروشیم.» سپس ارن‌هارت دوباره با تاکید از او می‌پرسد: «برای شفافیت بیشتر این را می‌پرسم، آیا مایکروسافت تا به حال از فروش کنسول‌ها سودی کسب کرده است؟» که رایت در پاسخ جواب می گوید نه هیچ سودی کسب نکرده.

لازم به ذکر است که چندی پیش نیز سونی در گزارش مالی خود اعلام کرده بود. که PS5 خود را با ضرر به فروش می رساند.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا واقعا هیچ سودی از فروش کنسول به دست نمی آید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا